Dodany: 2011-01-24 14:40:28

DaktylDaktyle to owoce daktylowca właściwego. Daktylowce spotkać można w Afryce, Azji oraz w USA. Specjaliści oceniają, że daktylowce to jedne z najstarszych roślin uprawnych. Owoce daktylowca to daktyle.

 

Są one stosunkowo małe (około 5 cm), wewnątrz znajduje się pestka. Miąższ jest dośc twardy, jasny, słodki. W owocach daktylowca okoo 80% stanowią cukry. Restairacja gdańsk znalazła szerokie zastosowanie, głównie przy wyrobie deserów. Daktyle stanowią dodatek do sałatek i deserów. W krajach arabskich z daktyli wyrabiane są dźemy, syropy, pasty, a także ocet. Daktyle najczęściej kupić można w formie suszonej – są one stosunkowo twarde i bardzo słodkie.

 

Z niektórych daktyli produkowany jest sok nazywany palmowym miodem.  Daktyle są bardzo zdrowe. Są świetnym źródłem przeciwutleniaczy. Zawierają w itaminy A, B1, B2, C, PP. W krajach arabskich daktyle są jednym ze podstawowych składników różnego rodzaju dań. Stosowane zarówno do dań słodkich, jak i mięsnych. Daktyle są doskonałą przekąską. Bardzo dobrze komponują się z ciastami i lodami..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Daktyl
Nick: